Günün Kulisi: Emekli Zammı Erdoğan’ın Masasına Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ziyaret sırasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in gündeme getirdiği ve ekonomik sorunlarla, emekli zamlarının da dahil olduğu bir dizi talep AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında değerlendirecek.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmişti. Görüşmenin detaylarına ilişkin bugün yeni bir gelişme yaşandı. Emekli maaşı zammı için AKP’nin harekete geçeceği öğrenildi. Toplantıda Özel’in gündeme getirdiği ve ekonomik sorunlarla, emekli zamlarının da dahil olduğu bir dizi talep AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında değerlendirecek.

İSTİŞAREYE HAZIR OLUNAN KONULAR BELİRLENDİ

Ekonomi Gazetesi’nden Besti Karalar’ın haberine göre AKP kaynakları, ekonomik sorunlar, emeklilerin durumu ve belediyelerin borç yükleri gibi başlıkların karşılıklı istişare edilebilecek konular olduğunu, bu konularda muhalefetin önerilerini her zaman değerlendirebileceklerini dile getiriyorlar. Ancak; Gezi tutukluları, Milletvekilliği düşürülen Can Atalay gibi konularda topu “yargı meselesi”ne atıyor.
AKP kaynakları, özellikle yargı konularında ve kayyum atamaları konusunda hükümetin bir adım atmasının söz konusu olmayacağı mesajını veriyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir