İsrail, yine Gazze’ye saldırdı: Ölü sayısı artıyor

AA

İsrail ordusu, Nuseyrat Mülteci Kampı ve birçok bölgeye saldırılar düzenledi.

Gazze Şeridi’nin ortasındaki kamp, yoğun bombardımanın hedefi oldu. Can kayıpları kayıtlara geçti.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın hastane yetkililerine dayandırdığı habere göre, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin ortasındaki Nuseyrat Mülteci Kampı, Deyr el-Belah’taki Aksa Şehitleri Hastanesi çevresi, El-Megazi, Ez-Zevayide ve El-Bureyc mülteci kamplarına düzenlediği saldırılarda katliam yaşandı.

En az 80 can kaybı

Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu en az 80 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Aksa Şehitleri Hastanesi’nin, sürekli ve gelişigüzel bombardımanlar sonucu art arda gelen ölü ve yaralılarla başetmekte büyük zorluk çektiği, ciddi şekilde ilaç, tıbbi malzeme ve yakıt sıkıntısı yaşadığı vurgulandı.

İsrailli esirlerin kurtarılması sırasında 1 İsrail polisi yaralandı

Öte yandan, İsrail polisinden yapılan açıklamada, Gazze’deki İsrailli 4 esirin kurtarılması sırasında çıkan çatışmalarda 1 polisin ağır şekilde yaralandığı kaydedildi.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlendiğini ve iki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurmuştu.

Daha önce yapılan açıklamada İsrail’in Gazze Şeridi’nin ortasındaki Nusayrat Mülteci Kampı ve çeşitli bölgelere düzenlediği saldırılarda en az 40 kişinin öldüğü bildirilmişti.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir